Něž mě to začne srát, aneb co na to váš ježeček?

12. června 2018 v 19:29
Nebudu si představovat svou budoucnost, jelikož mě teď trápí budoucnost nebohého ježečka, který se nejspíš stane obětí mé hmotnosti. A co bude potom? Co bude, až skončí budoucnost? Bojím se toho? Ano, ale přestanu se bát, než mě to začne srát.


Místo toho, abych se díval, jak to moje váha nedá a trefí ježka mezi oči, tak bude lepší si ujasnit, co bude třeba udělat, aby to váha dala. Na to mi budou sloužit čtyři pilíře, které mě snad k tomu dovedou, nazval jsem je pracovně: čtyři fitness dohody.

Jez zdravě: Zdravá strava je základ toho, aby to vaše váha dala, a vy jste tak mohli zachránit svého ježka. Říká se, že zdravá a vyvážená strava je rovna 70% úspěchu v hubnutí. Z mé vlastní zkušenosti, ano, je to tak. Mohl jsem běhat do fitka, kolik jsem chtěl, ale pokud jsem opravdu rozmanitě nejedl, moc to nebylo vidět. Často jsem slyšel, že teď, když jím zdravě, musím hodně utrácet za jídlo. Ano, zdravá, kvalitní strava je drahá (jak sviňa), ale když pak odečtete z účtu cukrovinky, colu, chipsy, slazené limonády, různé sajdry a sajrajty, tak najednou ten účet není prakticky rozdílný.

Poctivě cvič: Hýbej se. Věř mi, máš na to čas, stačí málo, buď kreativní. Vystup třeba z autobusu o zastávku dřív a dojdi pěšky. Zajeď do práce na kole. Vypni konečně tu televizi, než tě začne srát, že v ní nic nehraje. Najdi si parťáka. Sportuj se svými dětmi, co já vím, co všechno kolem tebe je. Možnosti vždycky jsou, kdo chce, najde je.

Pilně pracuj, vzdělávej se: Je jen málo pocitů, které jsou lepší než pocit z dobře odvedené práce. Hledej úspěchy v maličkostech. Čti, zajímej se, rozvíjej kritické myšlení. Objevuj. Zkus se vzdálit od fejsbůku (neboj, až se vrátíš, bude na tebe na tom samém místě věrně čekat jako pejsek na svého pánička - a zamysli se, jestli se u vás ty role nevyměnily a tím páničkem není náhodou fejs nebo instoš) a zajdi do knihovny a půjč si první knížku, která ti přijde pod ruku, třeba o sociologii a patologických jevech u ježků. Uvidíš, že tvá hlava bude pak trochu prázdnější, nebude tam tolik smetí.

Spi: Spi dost, ale ne víc. Ježek to ví, a proto v zimě spí. Spánek je ta nejlevnější dieta na světě, jen se to s ní nesmí přehánět. Spánek má hned tři výhody. Za prvé: ve spánku většinou necítíte hlad a mlsáte maximálně ve snu (mmm, jelito). Za druhé: vaše tělo se regeneruje, takže pracuje a spaluje energii, aby zase dalo do pořádku to, co jste přes den natropili. A za třetí: když se dobře vyspíte, tak nebudete mít po ránu chuť někoho zabít...
Nyní jsem připraven, fitness dohody jsem přijal, stoupnu si na váhu a uvidím, co na to ježeček. Očividně se celý třese a nadává, a asi už ho začalo srát, že to ještě nemá za sebou. Jeho budoucnost je, myslím si, jistá - jsem optimista a ježek asi taky, jinak by tam nestál - vlastně mi je divné, že se ještě ani jednou nepohnul z místa, snad ho tam někdo nepřilepil, takže jdu na to...

A jak je na tom váš ježeček? Těším se na vaše komentáře.
Pokud se článek líbil, hvězdičkujte, lajkujte, sdílejte. Mějte skvělý sen.


Inspirováno knížkou:
Don Miguel Ruiz: Čtyři dohody
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 ejnyt-world ejnyt-world | Web | 12. června 2018 v 21:43 | Reagovat

Můj momentální cíl je vydržet, ale nepřehánět. Ťapkat si hezky v rovnováze po tý cestě plný zdravého jídla, shybů (to je btw můj největší sen, udělat shyb. Bohužel, zatím nicmoc), občas kolem proletí pizza, občas zmrzka, asi to znáš.. Ale hlavně  to všechno dělat tak, aby mi bylo fajn. :)

PS: Ten citát "Berte hubnutí s rezervou, ale nenoste rezervu kolem pasu" je teda dokonalý! :D

2 zapiskyspekouna zapiskyspekouna | E-mail | Web | 13. června 2018 v 21:26 | Reagovat

[1]: Nejlepší je mít jasno. Fandím ve shybu ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama