10 důvodů proč cvičím

4. února 2018 v 21:13
Tak jdu dneska výjimečně o víkendu do fitka, protože mi po nemoci fakt už hrozně chybí pohyb. Tož jsem ochotný se opět trýznit, skrápět se potem a dokonce i lapat po dechu při běhu na pásu. A tak jsem si říkám, proč si to vlastně dělám?


Tričko úplně mokré, fakt se doslova dá ždímat, ručník to zvládá jen tak tak, další kapka potu mi stéká po tváří, dívám se ve fitku do zrcadla po prvním běhu a směju se. Nával endorfinů, jak moudré knihy píšou, působí dobrou náladu, a říkám si, že sepíšu dvacet důvodu proč cvičím.

No dvacet důvodů... do tolika ani neumím napočítat, stačí deset ne? Hmm tak jo. Pouštím si poznámky v mobilu a píšu...

1. důvod... cvičení zlepšuje náladu. Hej, ano, dobrý důvod. Ale je k tomu třeba i změna myšlení, protože druhý a třetí den po opravdu poctivém cvičení se fakt budete sami sebe ptát, proč jste si to udělali...

2. důvod... cvičení zlepšuje kondici a tím zvedá náladu. Nevím, jak to máte vy, ale ten pocit, když vidíte, že zvládnete uběhnout delší vzdálenost za stejný čas, zvednete větší zátěž... k nezaplacení!

3. důvod... cvičení zlepšuje vzhled a přitažlivost a tím zvedá náladu. To snad není třeba komentovat :-))

4. důvod... cvičení zlepšuje vzhled a přitažlivost, lidi si toho všímají a komentují, to zvedá sebevědomí a to zvedá náladu. Ten pocit určitě znáte všichni, kteří děláte pokroky. Sebevědomí je úžasná věc, všechno jde tak nějak jednodušeji, že?

5. důvod... hej nevím, jestli má cenu psát dál. Když nad tím přemýšlím, tak to vždy dojde k tomu, že cvičení zlepšuje náladu. A co dělá cvičení s vámi? Komentujte ;-)


PS: ještě jedna věc, kterou u mě způsobuje cvičení... mám inspiraci psát články na blog :-)) Jestli se líbil, pak hvězdičkujte, lajkujte, sdílejte ;-) Mějte krásný den :-))


 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama